image

Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

Jak probíhá půjčování peněz v zastavárně?

Půjčujeme snadno a rychle hotovost formou zástavy movitých věcí denní potřeby.

Nejčastěji zastavujeme zlato, zlaté šperky i zlomkové, zubní dentální náhrady, zlaté a stříbrné mince, elektroniku, mobilní telefony, notebooky, tablety, fotoaparáty, zrcadlovky, objektivy, LCD TV, kamery, konzole, X-box, PSP, PS 4,5  PS HRY, hudební nástroje a další to vše můžete dát do zástavy nebo u nás prodat a dostat hotovost na ruku .

Aktivně hlídáme výkupní ceny abyste od Nás dostali vždy nejlepší nabídku !

Snažíme se, aby každý náš klient byl co nejlépe informovaný, oproti konkurenci nabízíme nižší úrok, vyšší zástavní nebo výkupní cenu i celou řadu dalších podstatných výhod.

Dlouhá ochranná lhůta: Stálým zákazníkům čekáme dle jejich potřeby často i několik týdnů. Ke každému zákazníkovi přistupujeme osobně a podle jeho potřeb. Nestojíme o rychlý prodej zboží a raději počkáme než si své zastavené předměty vyzvednete. Většina zákazníků k nám chodí opakovaně takže se navzájem známe a máme k sobě důvěru . Zakládáme si na dobrých vztazích s našimi klienty.  

Zvolíte si délku zástavy od 1 týdne, ale pokud si zástavu dohodnete na měsíc a po týdnu vyzvednete i tak platíte jen týden. U konkurence zaplatíte obvykle za celý měsíc i po týdnu . My účtujeme si vždy jen úrok za skutečnou délku zástavy .

Snadná komunikace a prodlužování zástav přes email nebo telefon, do budoucna je možné zasílání informačních sms o stavu vaší zástavy, úrok platíte vždy jen ze skutečné délky půjčky i když přijdete dříve než bylo dohodnuto atd

Jak využít našich zastavárenských služeb?

Za svoji zástavu, tedy zboží, kterým chcete úvěr zajistit, obdržíte přiměřenou část jeho hodnoty 30-50% jeho skutečné prodejní ceny a získáte tak potřebnou finanční hotovost okamžitě na ruku.

Obvyklou cenu zboží zjišťujeme na internetu pomocí vyhledávačů zboží.cz ,heureka.cz a další inzertní servery. Cenu určujeme podle příslušenství, záruky, stavu, opotřební a funkčnosti.

Příklad: Za půjčku 1000,-Kč na 1 týden zaplatíte 40,-Kč takže vracíte po týdnu 1040,-Kč

Celý proces trvá několik málo minut a je bez zbytečných formalit. Potřebujete jen občanský průkaz nebo jiný doklad totožnosti .Vy se pouze rozhodnete, na jak dlouho půjčku potřebujete, čímž určíte zároveň výši poplatků. Proces je v principu stejný jako u bankovních úvěrů, rozdílem je výše částky a od ní se odvíjející zajištění dlužné částky zástavou. Neexistuje banka, která by Vám půjčila několik tisíc korun oproti Vaší zástavě, na počkání a bez složité administrativy.

Kdo jsou zákazníci naší zastavárny?

Nemáme typické zákazníky – všechny spojuje jen dočasný nedostatek finančních prostředků a potřeba malé, krátkodobé půjčky. Obvykle mají okamžitou a neplánovanou potřebu hotovosti, ale nejde o pravidlo. Často řeší nečekaně vzniklou situaci, např. potřebu opravit automobil, finanční půjčku do výplaty , velký doplatek za spotřebu plynu a mnoho dalších neplánovaných výdajů. Tuto potřebu mohou vyřešit v bance nebo půjčkou od příbuzných nebo známých, což se ovšem ne vždy podaří. Většina našich klientů má stálý příjem, ale dočasné potíže.

Co potřebuji k uzavření zástavní smlouvy?

V prvním případě musíte být starší osmnácti let. Dále musíte mít s sebou platný průkaz totožnosti (občanský průkaz nebo pas). Bez předložení platné identifikace s Vámi zástavní smlouvu nemůžeme v žádném případě uzavřít. V neposlední řadě mít k dispozici kvalitní zástavu, kterou se zaručíte za poskytnutou finanční hotovost.

Jaká je platnost zástavní smlouvy?

Zástavní smlouvu uzavíráme na minimálně 1 týden , maximálně 4 týdny tj. 28 dní. Do této periody započítáváme jak víkendy, tak státní svátky. Každý zákazník má samozřejmě právo svoji zástavu vyzvednou ještě před uplynutím platnosti zástavní smlouvy, v tomto případě neplatí žádné storno poplatky, naopak ušetří,  protože naše poplatky počítáme po týdnech.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete svoji zástavu vyzvednout později, můžete si smlouvu i prodloužit, a to přirozeně bez sankce. Zaplatíte jen standardní poplatek za počet týdnů, o kolik si smlouvu prodloužíte. Poplatek bude ve stejné výši, jako v případě, kdy by se jednalo o smlouvu novou.

Kolik zástavních smluv mohu mít souběžně uzavřených?

Odpověď je jednoduchá - tolik, kolik potřebujete. Nejsme však klasickou zastavárnou, kam chodí někteří „klienti“ denně, často se zbožím pochybného původu. Nechceme nijak omezovat Váš počet smluv, musíme Vás však upozornit, že pečlivě dbáme na původ zástav a v případě jakýchkoliv nesrovnalostí si vyhrazujeme právo zástavu odmítnout. Naše dobrá pověst je pro nás důležitější než velký obrat založený na obchodu se zbožím z černého trhu jak je vidět u naší „konkurence“!

Co dělat, když nemohu vyplatit svou zástavu a nechci, aby propadla?

Žádný problém!  V tomto případě stačí platnost Vaší zástavní smlouvy prodloužit, to znamená zaplatit poplatek za prodloužení. Za prodloužení zaplatíte jen standardní poplatek za počet týdnů, o kolik si smlouvu prodloužíte. Poplatek bude ve stejné výši, jako v případě, kdy by se jednalo o smlouvu novou.

Smlouvu je třeba prodloužit nejpozději poslední den její platnosti. Pokud tak neučiníte, považujeme Vaši zástavu za propadlou a připravenou k prodeji v naší prodejně.

Pro prodloužení platnosti zástavní smlouvy nás prosím navštivte na naší pobočce.

Pokud máte zájem si zástavu vyzvednout, ale potřebujete pár dní navíc, můžete využít naší ochranné lhůty.

Ve výjimečných případech / nemoc, hospitalizace, zahraniční cesta / je možné zástavu prodloužit jen telefonicky nebo mailem na nebytně dlouhou dobu max. 14 dní.

Jak funguje ochranná lhůta?

Chápeme, že můžete mít krátkodobé problémy s hotovostí. Naším hlavním cílem je, abyste byli s našimi službami spokojeni, vyzvedli si zpět svoji zástavu a vrátili se k nám. Rozhodně si nepřejeme, aby Vaše zástava co nejdříve propadla a my ji obratem prodali. Na důkaz tohoto našeho záměru jsme zavedli tzv. ochrannou lhůtu.
Pokud se platnost Vaší smlouvy chýlí ke konci a Vy z jakéhokoli důvodu nemůžete přijít svoji zástavu vyzvednout, pak stačí zavolat nebo napsat mail s žádostí o poskytnutí ochranné lhůty. Platnost Vaší zástavní smlouvy v tomto případě prodloužíme o dalších 7-14 dnů. A Vy získáte více času na dořešení své finanční situace.
Ochrannou lhůtu poskytujeme bez jakýchkoliv speciálních poplatků. Navíc zaplatíte pouze poplatky za další týden uložení Vaší zástavy. Posledním dnem, kdy žádost o poskytnutí ochranné lhůty můžeme přijmout je poslední den platnosti Vaší zástavní smlouvy. Po vypršení její platnosti považujeme Vaši zástavu za propadlou.
Co se stane, když nezaplatím zpět půjčený obnos?
Po vypršení platnosti zástavní smlouvy se zástava stává majetkem zastavárny a je prodána k pokrytí dluhu, který nevrácením peněz vznikl.

Co dělat, když ztratím zástavní smlouvu?

Zástavní smlouva je dokument, oproti kterému lze zaplatit poplatky a zástavu vyzvednout. Pokud došlo k její ztrátě, není to však přesto problém. Bude stačit, když navštívíte naší pobočku s průkazem totožnosti a ztrátu nahlásíte. Podepíšete formulář o ztrátě zástavní smlouvy a dostanete její kopii. Vaše zástava tak bude chráněna před případným neoprávněným vyzvednutím.

Kolik peněz mohu za svoji zástavu získat?

Základem pro stanovení částky je aktuální tržní cena Vaší zástavy. Dále budeme brát v úvahu v jakém je stavu, zda obsahuje originální obal, doklad o získání, záruční list. I když více než 70% našich zákazníků svoje zástavy vyzvedává, musíme cenu určovat s ohledem na její budoucí co nejsnazší prodej - proto dbáme v maximální možné míře na kvalitu kterou nám svojí zástavou nabídnete. A od kvality se odvíjí i ocenění. V principu se ocenění pohybuje v rozmezí 30-50% aktuální tržní ceny. Ano, jak vidíte, ohodnocení nedosahuje nikdy výše aktuální tržní hodnoty - důvodem je pokrytí rizik souvisejících s nevyzvednutím zástavy a nákladů spojených s následným prodejem.

Naše provozovny jsou zabezpečeny proti krádeži a monitorovány bezpečnostními kamerami.

Nenašli jste zde odpověď na Vaši otázku?

Volejte +420 775608402 nebo napište